Aktuality

Internetové odkazy pro duchovní život v době nouzového stavu od 12. 10. 2020

Naše farnost:

Podcast Slovo do karantény z farnosti Brno-Žebětín: https://www.buzzsprout.com/949204

Kázání otce Jiřího a Slůvko pro děti s obrázkem od faráře: http://jirkabuzek.blogspot.com/

Týdně aktualizujeme Ohlášky - záložka v pravém menu.

Tabulka pro zapsání účasti na mši sv. 
Na listu 1 je zápis do farního kostela, na listu 2 do kohoutovické kaple.

Úmysly mší svatých, které byly přesunuty na náhradní termíny najdete v této tabulce (klikněte na odkaz v oznámení na webu, nebo načtěte mobilním zařízením přiložený QR kód a tabulka se vám zobrazí).

 

Ostatní:

Každý týden v sobotu odpoledne najdete na webu www.katyd.cz aktuální vydání Katolického týdeníku ke stažení ve formátu PDF. Noviny v této formě nebo link na tento web můžete rozesílat libovolně svým příbuzným a přátelům, aby i oni mohli využít této možnosti.

Radio Proglas vysílá ve všední dny v 11.05 pořad "Katecheze pro školáky" (lze pustit v archivu). Za mikrofonem se střídá sestra Edita a sestra Mlada z Kongregace sester sv. Cyrila a Metoděje.

Katecheze na doma z webu Vira.cz.

Manuál pro domácí nedělní bohoslužbu z webu Cirkev.cz.

Nedělní kázání pro děti P. Romana Vlka, administrátora farnosti Laškov, arcidiecéze Olomouc.

TV Noe pořad Ovečky v karanténě.

Náš společný domov - projekt brněnského Diecézního katechetického centra (DKC), do kterého se může zapojit kdokoliv - rodiny, společenství nebo jednotlivci.
DKC též nabízí inspiraci odjinud - rozcestník na různé weby.

 

Mládež si své duchovní weby jistě najde nejlépe sama; a kdo by snad váhal, tak Signály nebo třeba Mediální výchova :-)

Přenosy mší sv. na internetu

Portál Mše online přináší na jednom místě přehled katolických mší sv., které můžeme sledovat, či alespoň poslouchat prostřednictvím internetového vysílání.

Duchovní sv. přijímání https://www.biskupstvi.cz/2020-03-13-k-duchovnimu-prijimani

Farní oznámení k obnovení veřejných bohoslužeb ze dne 19. 11. 2020

Milí farníci, bratři a sestry,

S platností od 18. 11. je možné znovu slavit veřejně mše svaté v maximálním počtu 15 osob. Očekává se, že v novém protiepidemickém systému PES bude od pondělí 23.11. snížen stupeň opatření z hodnoty 5 na hodnotu 4, což by znamenalo další zvýšení počtu účastníků bohoslužeb na celkem 20 osob – mělo by o tom být rozhodnuto v pátek 20.11. Do života naší farnosti se tato nová opatření promítnou takto:

Do neděle 22.11. včetně (slavnost Krista Krále) platí ohlášky z minulé neděle, tj. mše svaté budou dále slouženy soukromě a kostel bude otevřen k individuální modlitbě a přijetí svátostí, tak jak bylo v posledních ohláškách uvedeno. Omlouvám se všem, kteří by se rádi zúčastnili mše svaté již v tomto týdnu; počítal jsem s tím, že veřejné bohoslužby ještě tento týden nebudou umožněny a nechtěl bych narychlo měnit to, co již bylo ohlášeno.

Od pondělí 23.11. bude obnoven běžný pořad bohoslužeb ve farnosti. Pokud se budete chtít zúčastnit, zapisujte se prosím do tabulky (klikněte na odkaz v oznámení na webu, nebo načtěte mobilním zařízením přiložený QR kód a tabulka se vám zobrazí). Na listu 1 je zápis do farního kostela, na listu 2 do kohoutovické kaple. Zatím je tabulka připravena pro celkem 15 osob, pokud se v pátek rozhodne o zvýšení počtu, upravím ji. Půl hodiny před každou mší svatou bude možnost přistoupit ke svátosti smíření, v pátek bude hodinu přede mší svatou výstav Nejsvětější svátosti. Večerní otevření kostela/kaple se od pondělka 23. 11. ruší.

Úmysly mší svatých, které byly přesunuty na náhradní termíny najdete v této tabulce (klikněte na odkaz v oznámení na webu, nebo načtěte mobilním zařízením přiložený QR kód
a tabulka se vám zobrazí).

V pondělí 23. 11. ve 14:45 rovněž znovu začíná výuka náboženství pro 1.-2. třídu na ZŠ Otevřená v Žebětíně. Na ZŠ Pavlovská se zatím vyučovat nebude, informaci o ZŠ Chalabalova najdete v ohláškách této neděle.

I NADÁLE MNE MŮŽETE KONTAKTOVAT TELEFONICKY NA ČÍSLE 734 271 856, MAILEM (brno-zebetin@dieceze.cz) NEBO PO SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH v těchto záležitostech:

- Domluva individuální návštěvy u vás doma.

 - Když byste si chtěli popovídat, společně se pomodlit, potěšit, povzbudit; když byste se cítili osamělí.

- Pokud byste potřebovali pomoci v nějaké praktické záležitosti (nákup seniorům) nebo pokud byste sami nabízeli dobrovolnou pomoc; pokud byste potřebovali konzultaci z chemie a biologie pro děti z druhého stupně a středoškoláky.

- Pokud byste potřebovali pomoci s vyhledáváním informací na Internetu: vyhledat například bohoslužby a zapsat se na ně, ověřit si, na který den byla přesunuta mše svatá s Vaším úmyslem apod…

 Volat mi můžete téměř kdykoli, mimo pozdních nočních hodin. Pokud se věc nebude týkat přímo faráře, můžete také volat pastorační asistentku Petru Doffkovou (mobil 604 240 107).

Na farních webových stránkách bude stále k dispozici rozcestník, prostřednictvím něhož se dozvíte, kde je možné se virtuálně zúčastnit mše svaté či jiné pobožnosti, najít materiály pro domácí katechezi dětí, pastoraci mládeže a mnoho dalšího. Na podcastové platformě Buzzsprout (https://www.buzzsprout.com/949204) si budete moci i nadále poslechnout krátké Slovo do karantény, zamyšlení většinou nad evangeliem daného dne. Na svůj blog jirkabuzek.blogspot.com budu mimo přepisu nedělních kázání dál vkládat Slůvko pro děti s obrázkem od faráře.

Ze srdce děkuji Vám všem, kteří jste v poslední době darovali naší farnosti individuální finanční dary jak v hotovosti, tak převodem na účet. Na obou webech farnosti jsou zveřejněny QR kódy, jimiž můžete velmi snadno přispět z mobilního bankovnictví. Všem zájemcům v příštím roce rád vystavím potvrzení o daru.

 

Milí farníci, bratři a sestry,

Ve starozákonní knize proroka Jeremiáše je tento verš: znám své myšlenky, které mám o vás
 – praví Hospodin – to, co zamýšlím (je) pro vaše blaho, a ne pro utrpení: dát vám budoucnost plnou naděje (Jer 29, 11)
. Věřím, že toto Slovo se týká i naší doby. V neděli si připomeneme, že Kristus vládne nade vším; a brzy vstoupíme do adventu – radostného očekávání Jeho příchodu. Věříme, že ať se děje cokoli, Boží plán je vždy plán lásky a naděje. Zůstaňme v této víře pevní a zachovejme si radost v srdci.

Myslím na Vás všechny v modlitbě a ze srdce žehnám, + P. Jiří.

Adventní věnce 2020

prohlášení  Charity ČR

 

Získání plnomocných odpustků pro zemřelé v době pandemie COVID 19

více informací >>

Chcete podpořit farnost?

Aktuální stav příspěvku farnosti do Fondu PULS

Jak pulsujeme

List českých a moravských biskupů věřícím 21. 10. 2020

více informací >>

Farní oznámení ze dne 22. 10. 2020

více informací >>

Farní oznámení ze dne 13. 10. 2020

více informací >>

Adopce na dálku v naší farnosti

více informací >>

Pokyny pro fotografování v kostelech

Pokyny pro zájemce o fotografování v kostele při liturgických akcích

Úřední hodiny na faře

Úřední hodiny ve farní kanceláři v Žebětíně jsou ve čtvrtek od 15:00 do 17:20 (v období přípravy dětí na sv. přijímání - od ledna do května - začínají úřední hodiny až v 16:00). Je to přednostní čas, ve kterém je možné zažádat o křest a další svátosti či vyřídit jiné věci. Individuální domluvu telefonem nebo mailem prosím využívejte pouze v případě, kdy pro vás v této době opravdu není možné duchovního správce navštívit. 
Pokud se úřední hodiny výjimečně nekonají, je to oznámeno v ohláškách

Katecheze papeže Františka při generálních audiencích

Katecheze papeže Františka

Stálá zpovědní služba

Stálá zpovědní služba v kostele sv. Maří Magdaleny. Více informací zde.

Archiv aktualit »»»